Mini Zoo w okolicach Warszawy

Nosselia ma wielu czworonożnych mieszkańców - oprócz kucyków są tu także lamy, owce oraz kozy.

Rokrocznie stado lam powiększa się o młode lamki, które po osiągnięciu dorosłości wędrują do nowych miejsc zamieszkania. Lamy należą do rodziny wielbłądowatych. Naturalnie występują w takich państwach jak Peru, Boliwia i Argentyna w Ameryce Południowej. Bardzo dobrze radzą sobie w polskim środowisku, gdyż są przystosowane do życia w trudnych warunkach klimatycznych. Ich przysmakiem są trawa i liście. Lamy zamieszkujące w naszym ośrodku są ciekawskie i bardzo przyjacielskie, więc śmiało podchodzą do osób odwiedzających nasze Mini Zoo k. Warszawy i, co najważniejsze, nie plują na ludzi!

Sąsiadami lam są duży i kolorowo umaszczony koziołek Bartek, a także kózka Chmurka.

Grupę tego małego zwierzyńca dopełnia rodzina owiec. Są to czarne owieczki ze starej, polskiej rasy – wrzosówki. W naszym Mini Zoo znajduje się rodzina trzypokoleniowa: babcia, mama i córka (Malaga, Eklerka i Wuzetka). Chętnie podstawiają łebki do głaskania i dają się nakarmić trawą. Raz do roku są strzyżone – z pewnością rozbawia wówczas dzieci.

Na początku grudnia 2011 roku dołączyła do nas dwuletnia oślica Beti. Ośliczka uwielbia pieszczoty, dlatego z pewnością ucieszy się na wszystkie odwiedziny, zwłaszcza dzieci. W czerwcu 2012 roku dzielna Beti urodziła uroczego małego osiołka, Betera.

Zwierzętom dotrzymują towarzystwa ptaki, które stale są w pobliżu i korzystają ze wspólnej stołówki. Są to np. trznadle, wróble, szpaki, sroki, kopciuszki, sikorki i inne.

Dzieci i dorosłych serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w karmieniu zwierząt, które odbywa się codziennie w godzinach 7.30–8.30 oraz 18.00–19.00. W Recepcji naszego hotelu k. Warszawy można zakupić zestaw do samodzielnego karmienia zwierząt – marchewkę, pietruszkę, jabłka (po wcześniejszym zamówieniu).

Formularz Kontaktowy