Rekreacja

Hotel Nosselia to miejsce idealne na pełen atrakcji wypoczynek pod Warszawą. U nas nie tylko wypoczniecie, ale też będziecie mieć okazję do zakosztowania wspaniałych potraw oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Oferujemy wiele atrakcji - od tych spokojnych jak ognisko z muzyką na żywo albo wędkowanie, do tych wymagających więcej energii jak paintball, tor do jazdy off road albo tyrolka. Goście Hotelu Nosselia nie lubią się nudzić a my uwielbiamy wymyślać dla nich nowe atrakcje albo specjalne zadania jak w grach scenariuszowych na terenie naszego obiektu. Tylko godzina jazdy od Warszawy i tyle wspaniałych atrakcji w jednym miejscu. Zapraszamy!

Posiadamy jedyny na Mazowszu i jeden z niewielu w Polsce profesjonalny tor do Disc Golfa. Jest to unikatowe połączenie frajdy z rzucania frisbee, z nutą strategii, jaka towarzyszy zmaganiom golfowym. Chodzi o to, by w jak najmniejszej liczbie rzutów dyskiem dostać się z pola startowago (Teepada) do metalowego kosza. Każdy kolejny rzut rozpoczyna się z miejsca, gdzie spadł dysk poprzedni. Posiadamy 5 profesjonalnych koszy (Disccatcherów) oraz 5 teepadów. Do dyspozycji Gości oddajemy kilkadziesiąt dysków służących do rzutów na dużą, średnią i bliską odległość. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny! 

MAPA POLA GOLFOWEGO

Deski terenowe pozwalają poczuć jak to jest pędzić z szybkością nawet 40km/h po każdym niemal terenie. Ponad metr długości i duże terenowe koła pozwalają z łatwością pokonywać zróżnicowany teren. Prędkość kontrolujesz specjalnym pilotem, a skręcasz balansując tułowiem. To fantastyczna zabawa i atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, której nie spotkasz nigdzie indziej! 
Tyrolka biegnąca wzdłuż jeziora z wiatraka, królującego nad naszym terenem, to okazja do rozpędzenia się do ponad 12 m/s. 130 metrów zjazdu wyzwala niezwykłą adrenalinę i gwarantuje niezapomniane emocje. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę instruktorską i uprzęże w różnych rozmiarach, dlatego z naszej oferty tyrolki k. Warszawy mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.
Paintball to wspaniały, zróżnicowany teren i oryginalne scenariusze. Udostępniamy także najnowocześniejsze markery firmy Tippmann. Czy trzeba czegoś więcej do udanej batalii paintballowej? Tylko Was! Zapewniamy, że paintball w okolicach Warszawy, w Hotelu Nosselia, będzie czymś niezapomnianym. Przekonajcie się sami!
Trzy mosty linowe umiejscowione na brzegu naszego malowniczego jeziora to zróżnicowana rozgrywka o różnym poziomie zaawansowania. Mosty wymagają od pokonujących określonego poziomu sprawności i zastosowania różnej techniki. Wszystko pod okiem naszej doświadczonej i uśmiechniętej kadry! atrakcja idealna dla dzieci i dorosłych (minimalny wzrost dziecka 130cm)  
Na terenie Hotelu Nosselia znajduje się czterostanowiskowa strzelnica pozwalająca na organizację turniejów amatorskich. Stanowi ona doskonałą atrakcję dla grup zorganizowanych i imprez firmowych. Do dyspozycji gości oddajemy zarówno strzelby śrutowe, łuki, dmuchawki życząc wystrzałowej zabawy.
Dzieci będą zachwycone naszymi kolorowymi placami zabaw, wyposażonymi w atestowane urządzenia, przeszkody i atrakcje. Korzystanie z placów zabaw jest bezpłatne. Tuż obok znajdują się trzy z naszych ścieżkek edukacyjnych, dające doskonałą możliwość połączenia nauki z zabawą.
W Nosselii i jej okolicach funkcjonuje kilka malowniczych tras do nordic walking o różnym stopniu trudności. Na naszym terenie znajduje się trasa o długości 1100 m. Pozostałe trasy przebiegają okolicznymi polami i lasami m.in. na terenie Nasielsko-Karniewskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Mapę z trasami można pobrać w Recepcji Hotelu Nosselia.
Nie musicie mieć własnego sprzętu - posiadamy sześć zestawów kijków do nordic walking, które dostępne są nieodpłatnie po uprzedniej rezerwacji w Recepcji. 
Wycieczka rowerowa po okolicy? Czemu nie 🙂 W Nosselii do dyspozycji Gości jest sześć rowerów oraz dwa siedziska dziecięce. Rowery wypożycza się w Recepcji.

Łowisko

Na terenie obiektu rekreacyjno–wypoczynkowego Nosselia znajduje się jezioro z urozmaiconym brzegiem, wokół którego mieszczą się stanowiska wędkarskie. Posiadają one szereg udogodnień do wędkowania zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeżeli jesteś miłośnikiem wędkowania, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.
Nasze łowisko to wymarzone miejsce dla wymagających karpiarzy i łowców okazów. Jest równie atrakcyjne także dla wędkarzy, którzy wolą polować na duże drapieżniki.
Sprawdźcie sami, które stanowisko będzie dla Was najlepsze!

W naszych wodach można złowić między innymi:

 • Karpie - przekraczające 20 kg, dominują okazy powyżej 10 kg
 • Amury – od 8 kg do 15 kg
 • Szczupaki – każdej wielkości, największe pow. 16 kg
 • Sumy – największy ok. 38 kg
 • Liny – od 1 kg do 3 kg
 • Płocie
 • Okonie

Zasady korzystania z łowiska:

 • Pobieramy opłaty za wędkowanie
 • Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb
 • Dozwolone są wszystkie sportowe metody połowów, w tym spinning
 • Wędkowanie dozwolone jest tylko z brzegu
 • Stanowiska należy z wyprzedzeniem rezerwować telefonicznie w recepcji hotelu Nosselia
 • Łowisko czynne jest przez cały rok, wędkować można w dzień i w nocy
 • Na stanowiskach można rozstawiać namioty (bez podłogi)
 • Okazowe ryby należy obowiązkowo wypuszczać, preferuje się metodę „złów  i wypuść”

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin
Cennik od 1.01.2023
Mapa łowiskaDostępność łowisk Masz więcej pytań?

Mini zoo

Nosselia ma wielu czworonożnych mieszkańców - oprócz kucyków, mieszkają w niej także lamy, owce oraz kozy.

Rokrocznie stado lam powiększa się o młode lamki, które po osiągnięciu dorosłości wędrują do nowych miejsc zamieszkania. Lamy należą do rodziny wielbłądowatych. Naturalnie występują w takich państwach jak Peru, Boliwia i Argentyna w Ameryce Południowej. Bardzo dobrze radzą sobie w polskim środowisku, gdyż są przystosowane do życia w trudnych warunkach klimatycznych. Ich przysmakiem są trawa i liście. Lamy zamieszkujące w naszym ośrodku są ciekawskie i bardzo przyjacielskie, więc śmiało podchodzą do osób odwiedzających nasze Mini Zoo k. Warszawy. Sąsiadami lam są duży i kolorowo umaszczony koziołek Bartek, a także kózka Chmurka.

Grupę tego małego zwierzyńca dopełnia rodzina owiec. Są to czarne owieczki ze starej, polskiej rasy – wrzosówki. W naszym Mini Zoo znajduje się rodzina trzypokoleniowa: babcia, mama i córka (Malaga, Eklerka i Wuzetka). Chętnie podstawiają łebki do głaskania i dają się nakarmić trawą. Raz do roku są strzyżone – co stanowi nie małą atrakcję dla dzieci.

Na początku grudnia 2011 roku dołączyła do nas dwuletnia oślica Beti. Ośliczka uwielbia pieszczoty, dlatego z pewnością ucieszy się na wszystkie odwiedziny, zwłaszcza dzieci. W czerwcu 2012 roku dzielna Beti urodziła uroczego małego osiołka, Betera.
Zwierzętom dotrzymują towarzystwa ptaki, które stale są w pobliżu i korzystają ze wspólnej stołówki. Są to np. trznadle, wróble, szpaki, sroki, kopciuszki, sikorki i inne.

Dzieci i dorosłych serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w karmieniu zwierząt, które odbywa się codziennie w godzinach 7.30–8.30 oraz 18.00–19.00. W Recepcji naszego hotelu k. Warszawy można zakupić zestaw do samodzielnego karmienia zwierząt – marchewkę, pietruszkę, jabłka (po wcześniejszym zamówieniu).

Masz więcej pytań?

Tor off road

Nosselia oferuje również atrakcje dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń. Czeka na nich specjalnie przygotowany teren z lasami i rozległymi żwirowniami, gdzie będzie można przemierzyć wytyczone i opisane w roadbookach kilkukilometrowe trasy o różnym stopniu trudności.

W obrębie naszego terenu znajduje się specjalny tor do jazdy quadami, samochodami terenowymi i motocyklami crossowymi, spełniający oczekiwania zarówno wytrawnych, jak i początkujących kierowców. Wszystkich chętnych do skorzystania z oferty quadów i samochodów terenowych zapraszamy do wcześniejszego kontaktu z naszą recepcją celem dokonania zamówienia.
Jazdy prowadzą nasi doświadczeni instruktorzy. A obeznani z terenem piloci zapewnią bezpieczeństwo, jednocześnie dostarczając niezapomnianych sportowych przeżyć. Trasa biegnie drogami o różnej nawierzchni, w dużym stopniu przez lasy i żwirownie oraz przejazdami przez przeszkody wodne. Kierowcy mają do wyboru również przygotowane trasy umożliwiające poznanie okolicznych zabytków.

Dla tych, których zatrzyma nawierzchnia, dostępny jest specjalistyczny sprzęt, jak np. trapy i wyciągarki.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt z Recepcją: recepcja@nosselia.pl

Masz więcej pytań?

Dla szkoł

Hotel Nosselia to idealne miejsce do zorganizowania wycieczek jednodniowej dla dzieci. Malowniczy, pięknie przygotowany teren, bliskość natury, ciekawa infrastruktura i…magia zaklęta w każdym zakątku terenu. Przy naszych programach współpracujemy z pasjonatami od lat działającym na styku różnych środowisk, dlatego nasze realizacje zapadają w pamięć! Nasze zajęcia to trzy godziny atrakcji, godzina przerwy obiadowej, godzinny czas wolny na naszym obiekcie (place zabaw, mini zoo,malowniczy teren) W trosce o najwyższą jakość usług i chęć potraktowania Was wyjątkowo, wycieczki szkolne przeprowadzamy na terenie Nosselii tylko w poniedziałki i wtorki.

*Przy grupach powyżej 100 osób, realizacja możliwa w dowolnym dniu.

Proponowany harmonogram przyjazdów

9:30 -12:30 - zajęcia zorganizowane
12:30 - 13:30 obiad
13:30-14:30 - czas wolny

Propozycje programów

As Machina – buduj, ćwicz, współpracuj!
As Machina to projekt, w którym uczestnicy muszą wspólnymi siłami zbudować niezwykłą skomplikowaną maszynę, która wykona prostą czynność. Elementy do budowy maszyny trzeba będzie kupić w naszym sklepie, za zdobyte punkty. Gra zakłada kilka różnych możliwości zdobywania punktów, dopasowanych do zainteresowań i wieku dzieci. As Machina to koncept w stu procentach stawiający na współpracę. Odpowiedni podział obowiązków, wykorzystanie potencjału i komunikacja w zespole, decydują o sukcesie.Projekt jest deszczowa alternatywa samą w sobie, możemy go zrobić w środku lub na zewnątrz.
Akcja przygoda – gra terenowa
Projekt “Akcja przygoda” to nowoczesne wydanie klasycznych podchodów. Gra opierająca się o stacje sprawnościowe, rozrzucone po wyznaczonym terenie Zadania są bardzo zróżnicowane, część z nich wymaga współpracy i działania w grupie, część wytypowania przedstawicieli. Zadania trzeba najpierw odnaleźć, a następnie wykonać zgodnie z instrukcją. Grę realizujemy w grupach, z których każda dostaje swojego prowadzącego, odpowiedzialnego za klimat, bezpieczeństwo i sprawny przebieg projektu. Wszystko opiera się o mapę terenu lub podane przez prowadzącego informacje.
*możliwość bezkosztowej zmiany na As Machinę na 3 dni przed rozpoczęciem projektu

Ceny projektów:
Klasy 1-6 - 89zł/os (atrakcje +dwudaniowy obiad) (jeden opiekun na 1 dzieci bezpłatnie)
Klasy 7-8+szkoły średnie - 99zł/os (atrakcje +dwudaniowy obiad) (jeden opiekun na 1 dzieci bezpłatnie)

Masz więcej pytań?

Obiekty historyczne

Czy jest coś, co sprawia, że Hotel Nosselia jest obiektem niepowtarzalnym? Jest wiele takich rzeczy, ale jedną z nich jest z pewnością wyjątkowa infrastruktura hotelowa, która łączy w sobie nowoczesność i elementy historyczne. Zarówno majestatyczny, górujący nad całym terenem Wiatrak, jak i rustykalna, klimatyczna Stara Szkoła, mają do opowiedzenia pewne historie. Historie, które trudno ująć w słowa, a znacznie łatwiej poczuć, przechadzając się po pachnącym drewnem salach i wsłuchując się w niepowtarzalne symfonie skrzypnięć, którymi "przemawia" Wiatrak podczas wietrznych dni. Tego zwyczajnie nie da się opowiedzieć - to trzeba poczuć! 

Wiatrak Kozłowy
Wiatrak kozłowy "Koźlak" zlokalizowany w Krzyczkach Szumnych, na terenienaszego pensjonatu pod Warszawą jest najstarszym typem wiatraka występującym na ziemiach polskich. Cechą charakterystyczną koźlaków jest to, że cały budynek wraz ze skrzydłami jest obracany wokół pionowego, drewnianego słupa tzw. sztembra.
Został wzniesiony drugiej ćwierci XIX wieku, według pierwotnego planu konstrukcji z XV wieku. Szkielet Wiatraka stanowią drewniane belki zarówno oryginalne jak i w części zrekonstruowane. Wszystkie oryginalne belki wymagają konserwacji lub rekonstrukcji. Wiatrak posiada zrekonstruowane drewniane skrzydła. Posiada także w pełni zachowaną pierwotną wewnętrzną konstrukcję, wraz ze znaczną większością elementów napędu oraz urządzeń przemiałowych.
Urządzenia przemiałowe i napędowe zachowały się w stanie dobrym, w celu zachowania powyższego stanu niezbędne jest zabezpieczenie i konserwacja tych części. Obecnie Wiatrak wykorzystywany jest rekreacyjnie przez hotel Nosselia – możliwe są z niego zjazdy tyrolką na linie o długości 130 metrów - jest to najdłuższy taki zjazd na Mazowszu.

Stara Szkoła
Stara Szkoła jest budynkiem zabytkowym. Została zbudowana w 1926 roku w Dębinkach według projektu Stanisława Witkiewicza na zlecenie Ministerstwa Edukacji. Jako zbiorcza szkoła gminna funkcjonowała do 1975 roku. Kiedy zbudowano nowoczesny budynek szkolny, w starym zamieszkali nauczyciele. Objęta została ochroną konserwatora zabytków i przez 30 lat figurowała w rejestrze zabytków.
W 2001 roku w związku z brakiem funduszy na remonty zapis konserwatorski został cofnięty i szkoła zyskała szansę przetrwania. Przy pomocy specjalistycznej ekipy cieśli pod kierunkiem architekta została rozebrana i przeniesiona do Krzyczek Szumnych. Tu dalej służy, pełniąc funkcję podobną do pierwotnej – obecnie jest budynkiem konferencyjnym.
W jej wyjątkowych wnętrzach odbywają się też przyjęcia rodzinne i firmowe, wesela i spotkania. Stara Szkoła to wyjątkowe miejsce na urządzenie szkoleń i konferencji k. Warszawy. Na strychu, dawniej bezużytecznym, powstały klimatyczne pokoje umeblowane starymi zabytkowymi sprzętami.

Masz więcej pytań?

Mapa Terenu

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy Nosselia, mieszczący się zaledwie 50 km od Warszawy, to ogromny teren, który liczy aż 18 hektarów. Niemalże każdy skrawek tego obszaru został zagospodarowany w obiekty wypoczynkowe lub rozrywkowe.

Posiadamy kilka budynków (Nosselia, Stara Szkoła, Dom Jeździecki, Kuźnia, Rybaczówka), które zostały przeznaczone na pokoje hotelowe.

Na terenie obiektu znajduje się duże łowisko, które zadowoli każdego wędkarza.

Hotel Nosselia to miejsce oferujące ciekawe atrakcje w okolicach Warszawy, m.in. tor off road, strzelnicę, paintball, gry scenariuszowe i dużo, dużo więcej.

Zapraszamy do zapoznania się z mapą naszego terenu!

Mapa obiektu Mapa terenu

Formularz kontaktowy

Imię (wymagane)
Nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Telefon (wymagane)
Treść wiadomości